Благотворителен концерт под наслов „Децата на Плевен за героите на Дойран” се проведе снощи в зала „Катя Попова”. Той е по идея на директора на ДГ „Щурче” – Христинка Рангелова, подкрепена от директорите на НУ „Христо Ботев” – Цветелин Горанов, и на Центъра за работа с деца – Генадий Гешев. Събраните средства от концерта ще бъдат дарени за изграждането на паметник героите на Дойран – Девета пехотна плевенска дивизия.
С прочувствени думи за подвига на Девета плевенска пехотна дивизия Христинка Рангелова откри концерта.
След което прозвучаха патриотични песни в изпълнение на смесен хор „Звъника”. Диригентът на хора Ваня Делийска покани на сцената тримата директори, инициатори на благородната кауза, за да се включат в изпълненията на децата. Залата запя заедно с тях.
Последваха емоционалните изпълнения на Фанфарния оркестър и Вокална група „Ботевци пеят” към НУ „Христо Ботев”, на малчуганите от ДГ „Щурче” и ДЮФА „Нашенчета”.
Бурни аплодисменти съпътстваха изявите на талантливите плевенски деца. Сред публиката бяха депутатът Стефан Бурджев, зам.-областният управител Татяна Божинова, експертът от Община Плевен Тони Вашков.
Патриотичната инициатива беше подкрепена и от Елена Мачковска и Красимир Петров – автори на книгата „Вечност”, посветена на безследно изчезналия поручик Николай Пушкаров. Средствата от продажбата на книгата по време на концерта също са дарени за изграждане на паметника.















